“Krea(k)tivni i (ne)ovisni”

Datum: prosinac 2013.

Mjesto: Zadar

Organizator: Udruga za izvannastavne i izvanškolske aktivnosti CINAZ, Zadar

Sažetak: Povodom Mjeseca borbe protiv ovisnosti koji je u tijeku, udruga CINAZ  poziva sve mlade umjetnike od 15 do 30 godina da se prijave na natječaj za umjetničke radove pod nazivom ‘KREA(K)TIVNI I (NE)OVISNI’!
Tema natječaja su suvremene ovisnosti. Umjetnički radovi mogu biti realizirani u mediju slikarstva i crteža, instalacija i skulptura, fotografija i video umjetnosti. Osnovni ciljevi ovog projekta su poticanje mladih na kreativno stvaralaštvo, afirmiranje mladih umjetnika sa područja grada Zadra, te osvještavanje o problemima i prevenciji suvremenih ovisnosti u lokalnoj zajednici.

Cijena: besplatno

Način prijave: Na natječaj se mladi kreativci mogu prijaviti samostalno, i to samo s jednim radom. Ukoliko se na natječaj prijavljuje grupa autora sa zajedničkim projektom, nužno je imenovati jednog nosioca projekta. Najbolji radovi bit će izloženi i nagrađeni!
Stručni žiri će između prispjelih prijava odabrati najbolje radove, koje će predstaviti u klubu mladih KLOOZ na zajedničkoj izložbi u siječnju 2014. Natječaj je otvoren zaključno do srijede, 15. siječnja 2014.
Fotografiju umjetničkoga djela ili video zapis zajedno sa prijavom umjetnici šalju na e-mail: durkovicmartina@gmail.com, s naznakom “Za umjetnički natječaj”. Prijavnicu možete preuzeti ovdje.
Svi prijavljeni kandidati će biti u najkraćem roku obaviješteni o rezultatima natječaja, a odabrane radove kandidati će poslati poštom ili donijeti u klub mladih KLOOZ (Trg Petra Zoranića 1, 23000 Zadar). Nakon izložbe će sva djela biti vraćena autorima.

Više informacija potražite putem e-maila: durkovicmartina@gmail.com, na broj mobitela 095 537 38 97 (Martina Đurković) ili u rubrici ‘Novosti’ na internetskoj stranici www.udrugacinaz.hr

Plakat natječaja