CAMP COUNSELORS USA

Datum: ljeto 2010

Mjesto: USA

Organizator: CCUSA Croatia

Sažetak:

Program Camp Counselors USA (CCUSA) omogućava međunarodnim studentima i ne-studentima rad u dječjim sportskim kampovima diljem SAD. Ovo je program koji postoji već 20 godina, a u Hrvatskoj ga studenti koriste posljednjih 10 godina.
Namijenjen je svima koji vole raditi sa djecom, a bave se nekim sportom, umjetnošću, glumom, glazbom ili samo žele provesti ljeto u kampu sa mladima iz cijelog svijeta. Kamperi su u dobnoj skupini od 8 do 16 godina, a studenti koji rade od 19 do 29. Najvećim dijelom to su ljudi iz Australije, Južne Afrike, Nizozemske, Novog Zelanda, Engleske, Irske….
Na programu radiš 9 do 11 tjedana (3 mjeseca), a četvrti mjesec ti je namijenjen putovanju sa gore spomenutim ljudima…

Prijave:

Prijave za ljeto 2010. su već počele! Ukoliko se želiš prijaviti popuni prijavu na stranici www.ccusa.com
Rok prijave za counselor je 1. ožujka 2010., no što se prije prijaviš to ti je veća mogućnost za dobivanje kampa.

Koje su opcije za dobivanje posla?

Counselor – radiš kao animator (odgajatelj, voditelj); imaš svoju grupicu kampera s kojom provodiš određenu aktivnost za koju si specijaliziran, spavaš u kabinama/šatorima/platformama sa kamperima

Kakav tip kampa postoji?

U Americi postoji preko 10.000 registriranih kampova, a oni surađuju sa njih 900. Najvećim djelom se nalaze u državama New York, New Jersey, Pennsylvania i California, a možeš biti smješten i u neku drugu. Ti ne biraš kamp, već od mogućih 8 tipova ti biraš 4 tipova kampova u kojima bi volio raditi. Tebe bira kamp direktor prema tvojoj aplikaciji, preporukama, mogućnostima i znanjima.

1.traditional program camps – najveća skupina kampova, ovdje spadaju privatni (independent) kampovi i agencijski kampovi (YMCA, YWCA, 4-h); tradicionalni kampovi sa dosta aktivnosti, druženju u prirodi i logorskim večernjim vatrama

2. specialty program camps – kampovi u koje djeca dolaze sa obiteljima, osoblje stanuje samo, ali je zaduženo za vođenje dnevnih i večernjih aktivnosti (uglavnom sportovi, umjetnost, drama)

3. girl scout camps – kamp samo za djevojke, baziran je uglavnom na outdoor aktivnostima, kampiranju i slijeđenju tradicionalnih vrijednosti takvih kampova, prethodne znanje nije potrebno

4. underpriviledged (inner city) camps – kampovi za djecu različitih vjeroispovijesti, rase i etničkih skupina, smješteni su u blizini gradova i najvećim djelom su prvi kontakt djece sa prirodom uopće

5. camps for people with physical/mental disabilities – kampovi koje vode neprofitne udruge a namjenjene su djeci i/ili odraslima sa posebnim potrebama, osoblje je zaduženo za pomaganje u svakodnevnim poslovima hranjenja, oblačenja i kupanja; prethodno znanje nije potrebno

6. camps for children with specific requirements – kampovi za djecu sa emocionalnim poremećajima, ADD, ADHD, pretilosti, slušnim ili vidnim oštećenjima; vrednuju se tradicionalne vrijednosti kampa; prethodno znanje nije potrebno ali je poželjno

7. religious camps – kampovi koji se baziraju na outdoor aktivnostima uz podučavanje i učenje religijskih vrijednosti; od osoblja se očekuje da posjeduju želju za tumačenjem Biblije ili Tore i da kampere usmjeravaju u takvo životno poštivanje

8. day camps – kampovi u kojima kamperi provode veći dio dana, a osoblje je slobodno tijekom večeri i vikenda; smješteni su u predgrađima na mirnijim mjestima kao što su plaža, obala jezera i sl.

Kako se prijaviti?

Prvi korak je prijava on-line a kada prime tvoju prijavu dobiti ćeš poziv na intervju. potrebni dokumenti:

– 1 fotka za dokumente (normalne veličine, po mogućnosti vedra)

– potpisani Program Agreement na engleskom i hrvatskom

– 3 reference questionnairea (napisani od strane tvog mentora, učitelja, profesora…)

– dodatne fotografije sa kratkim objašnjenjem u radu sa djecom, hobijem, ljubimcem

– certifikati završenih tečajeva u posljednje 3 godine (sport, glazbalo, drama, umjetnost…)

– potvrda o nekažnjavanju

Tko se može prijaviti?

Na program Camp Counselors USA može se prijaviti svaka osoba koja je spremna provesti ljeto u sportskom okruženju sa djecom do 16 godina i mladima-istomišljenicima iz cijelog svijeta. Rad u kampu je ponekad zahtjevan i težak, te se ponekad baš i ne podudara sa tvojim normalnim aktivnostima. U kampu je strogo zabranjeno pušenje, alkohol, radno vrijeme nije regulirano satima, a uvečer se rano liježe. Ipak, kamp nudi brojna poznanstva i prijateljstva, te neke druge vrijednosti koje će te pratiti kroz život.
Na programu mogu sudjelovati studenti od 19 do 29 godina i ne-studenti, ali koji rade te na uvid mogu donijeti pismo Hrvatskog poslodavca (uvjet US Ambasade). Program ti dozvoljava da radiš 3 mjeseca u kampu, te dobiješ grace period u trajanju od 30 dana za putovanje Amerikom. Vizu nije moguće produžiti.

Uvjeti:

– ako si student Sveučilišta u RH ili ako si zaposlen bilo gdje u RH

– ako si između 19 i 29 godina
– ako aktivno govoriš engleski

– ako si spreman provesti 3 ljetna mjeseca u kampu

– ako si spreman otputovati od kraja svibnja do sredine lipnja

Cijena: 575 EUR i plativa je u 2 rate 150 EUR / 425 EUR.

Što cijena uključuje?

– pomoć pri prijavi

– intervju sa nekim od CCUSA osoblja

– pronalaženje odgovarajućeg kampa

– orijentacijski sastanak na tvojem Sveučilištu

– sve potrebne formulare za dobivanje J1 vize

– povratni avionski let Zagreb-New York

– doček na aerodromu u New Yorku

– noćenje u New Yorku

– put od New Yorka do kampa

– 3 mjeseca osiguranja

– 3 mjeseca smještaja i hrane u kampu

– telefonska pomoć dok su u Americi

Što cijena ne uključuje?

– vizu u iznosu od 131 USD

Zarada u kampu:

U kamp se NE ide radi zarade. Svojim radom ćeš otplatiti svoju cijenu programa (računaj da ti je samo avionska karta oko 400 EUR, a to ti je u ovom slučaju već uključeno u cijenu). U kampu se dobiva džeparac za cijelo trajanje kampa, a ovisi o godinama starosti:

18 godina 800 USD

19 do 20 godina 975 USD

preko 21. godine 1.210 USD

Viza

Viza koja ti se izdaje pri Američkoj Ambasadi u Zagrebu zove se J1 viza. Ona je namijenjena isključivo studentima za rad i boravak u trajanju od maximalno 3 ljetna mjeseca plus gratis period od 30 dana kada možeš ostati unutar Amerike i putovati. Nije ju moguće produžiti.
Sve formulare i potrebne dokumente, te upute za ispunjavanje istih dobiješ od nas.
Za dobivanje vize je potrebno:

– index

– putovnica

– fotografija 5×5 cm

– formulari za vizu

– potvrda o uplati vize

– dokumentacija CCUSA o sponzorstvu i potpisan ugovor sa kampom

Više informacija potražite:

newsletter:  http://news.ccusa.com/ezines/2009/09/hr/news.html

Najnoviji zimski newsletter: http://news.ccusa.com/ezines/2009/11/hr/news.html

KONTAKT
CCUSA Croatia

Web: www.ccusa.com

Mail: croatia@ccusa.hr

Tel: 051 213 203

Facebook grupa: CCUSA-Croatia