Centar za brigu o mentalnom zdravlju

Roditeljstvo je uloga koja nema radnog vremena niti univerzalne recepture. O roditeljstvu se često uči kroz praksu i kako bi neki rekli “po putu”, a podršku roditelji mogu dobiti izmjenjujući iskustva s drugima, čitajući knjige, članke, sudjelujući na radionicama, predavanjima ili uključivanjem u savjetovanje stručnjaka. Traženje podrške i pomoći je posebno važno u kriznim vremenima jer i time, između ostalog, brinemo o svojem mentalnom zdravlju. A brinući o svojem mentalno zdravlju, roditelji uče djecu kako brinuti o sebi 

🤗

U suradnji sa Središnjem državnim uredom za demografiju i mlade, u sklopu projekta “Savjetovalište Igra”, posljednjih godinu dana imamo uslugu radionica za djecu i mlade, a roditeljima pružamo individualnu i grupnu podršku i savjetovanje upravo u ovim pitanjima. Dodatnu podršku nastojali smo im omogućiti i kroz psihoedukativni filmić, u kojem se bavimo boljim razumijevanjem roditeljske skrbi, važnosti brige za mentalno zdravlje, pogotovo u vrijeme krize te važnosti traženja podrške. Posebno bismo zahvalili kreativnom studiju Tetrabot na kreativnosti i nastojanju da ove teme približimo na zanimljiv način.

📽

Što je kvalitetna roditeljska skrb, zašto je važno mentalno zdravlje roditelja, što je kriza i što kada nas pogodi, kako i kada potražiti stručnu pomoć i podršku te što o tome kažu naše psihologinje Ivana Car Novak i Petra Čeč pogledajte na sljedećem linku :

🤓