KAKO DOBITI LJUBAV KOJU ŽELITE

Datum: 4-6. ožujak, 2011.

Sažetak:

KAKO DOBITI LJUBAV KOJU ŽELITE je naziv posebno osmišljenog seminara/ radionice koji omogućuju parovima u bračnom ili partnerskom odnosu, da kroz uzajamni rad otkriju, zašto su se izabrali, zbog čega upadaju u međusobne konflikte, kako da izađu iz „slijepe ulice“ u svom odnosu i koji je skriveni potencijal njihovog zajedništva.

U program seminara uključena su predavanja, praktične vježbe, vođene fantazije i prikazi potrebnih komunikacijskih vještina i procesa. Iako se predavanja i prikazi komunikacijskih vještina odvijaju u velikoj grupi sav osobni rad i vježbe odvijaju se strogo između partnera, pa je tako zagarantirana povjerljivost partnerske intime.

Kao rezultat rada u radionici možete očekivati:

• da ćete razviti spoznaju o tome, koje su vas nesvjesne snage privukle partneru kao i to da su te nesvjesne snage iste one koje kasnije učestvuje u kreiranju konflikata.

• da ćete osjetiti veći stupanj suosjećanja za sebe i partnera/icu

• da ćete usvojiti nove komunikacijske vještine pomoću kojih se može razbiti destruktivni ciklus u odnosu.

• da ćete usvojiti vještine koje pomažu da se odnos osvježi i da se obnovi stara strast

Seminar predstavlja praktičnu primjenu IMAGA, humanističkog pristupa, koji razvija teoriju međuljudskih odnosa na temelju niza saznanja iz područja psihologije, neurofiziologije, teorije sistema itd., Osnovno područje interesa je dijalog i prostor „između“ dvoje ljudi u ljubavnom ali i u bilo kakvom drugom odnosu. Tijekom razvoja i formiranja u bliskom emocionalnom odnosu u djetinjstvu zadobili smo niz povreda. Te povrede, kao i roditeljski model partnerskog odnosa, određuju kasnije u životu koga ćemo birati za bliski odnos i kakvi ćemo mi biti prema tim osobama s kojima smo u bliskom odnosu, a to su partneri i djeca. Terapijski značaj Imaga proizlazi iz ideje, da se povrede, koje određuju naš karakterni sklop i naše ponašanje, mogu ublažiti pa čak i iscijeliti u sličnom bliskom emocionalnom odnosu s partnerom/icom. Kroz to ozdravljenje postajemo cjelovitija ljudska bića. Tako nam ljubavni odnos pruža jedinstvenu priliku za naš osobni rast i sazrijevanje.

Za prisustvovanje na seminaru potrebno je imati partnera: supruga/u, prijatelja/icu ili člana obitelji, jer se praktični rad odvija u paru. Seminar je namijenjen općoj populaciji i psihoterapeutima. Za psihoterapeute je taj seminar uvod u edukaciju iz Imago terapije odnosa, te su obavezni doći sa svojim bračnim partnerom. Drugi trening iz Imago terapije odnosa počinje čim se oformi grupa.

Voditeljica programa – Dr Ljiljana Bastaić, psihijatar psihoterapeut.
Istovremeno je i Gestalt terapeut i klinički trener Wurzburg Instituta za Gestalt terapiju. Član je Međunarodnog Instituta za Imago terapiju odnosa, njihov je ovlašteni voditelj seminara i radionica za parove, kao i trener budućih terapeuta. Uz to sam član Evropskog udruženja za psihoterapiju i posjeduje Evropsku diplomu za psihoterapiju -ECP.

Prijave za radionicu: do zaključno 20.2.2011.

Uplata do 28.2.2011.

Mjesto održavanja: obavijest po uplati kotizacije

Naknada za weekend radionicu je 1000 kn po osobi a nezaposleni bračni partner ima 50% popusta. Na kotizaciju se obračunava PDV. Psihoterapeuti i terapeuti u treningu imaju također popust. Broj učesnika je ograničen.

Seminar počinje u petak u 18-20 sati. Subota od 9-18 s pauzom za ručak od 1,5 sat.. Nedjelja od 9-14.

Dr Ljiljana Bastaić, Livadićeva 21, Zagreb. Tel: 01 23 23 735
E-mail: ljiljana.bastaic1@zg.t-com.hr