Kako poslije ustanove pomoći mladima?

Datum: 13.10.2014. godine
Mjesto: Zagreb, Kaptol 27
Organizator: Udruga sudaca za mladež, obiteljskih sudaca i stručnjaka za djecu i mlade
Sažetak: U ponedjeljak je održana tribina pod nazivom „Kako poslije ustanove pomoći mladima?“. Uvodničari u javnu tribinu bili su Krešimir Makvić (zagovaratelj dječjih prava –SOS Dječje selo Hrvatska) i Sunčana Kusturin (udruga Igra), a moderator je bila Lana Petö Kujundžić (sutkinja Županijskog suda u Zagrebu).
Na tribini je prikazan priručnik Okvirko koji je nastao u partnerstvu udruge Igra, SOS Dječjeg sela Hrvatska i Doma za djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi Maestral.
Okvirko bi trebao pomoći mladima iz skrbi i odraslima koji o njima brinu da se što kvalitetnije pripreme za izlazak i uspostave kvalitetan i produktivan život u zajednici. Time bi se trebao povećati stupanj socijalne uključenosti mladih koji izlaze iz svih oblika alternativne skrbi.