Kako poslije ustanove pomoći mladima?

Udruga sudaca za mladež, obiteljskih sudaca i stručnjaka za djecu i mlade organizira javnu tribinu, stručni skup na temu: Kako poslije ustanove pomoći mladima?

Datum: 13.listopad.2014. godine

Mjesto: Kaptol 27, Zagreb

Vrijeme: 13.00-15.00h

Ovom tribinom će biti prikazan priručnik Okvirko koji je nastao u partnerstvu udruge Igra, SOS Dječjeg sela Hrvatska i Doma za djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi Maestral.

Okvirko bi trebao pomoći mladima iz skrbi i odraslima koji o njima brinu da se što kvalitetnije pripreme za izlazak i uspostave kvalitetan i produktivan život u zajednici. Time bi se trebao povećati stupanj socijalne uključenosti mladih koji izlaze iz svih oblika alternativne skrbi .

Uvodničari u javnu tribinu, stručni skup, bit će:

1. Krešimir Makvić, zagovaratelj dječjih prava –SOS Dječje selo Hrvatska
  2. Sunčana Kusturin – udruga Igra

Moderator okruglog stola bit će:

Lana Petö Kujundžić, sutkinja Županijskog suda u Zagrebu

Pozivaju se: suci za mladež, obiteljski suci, suci prekršajnih sudova, suci kaznenih odjela, državni odvjetnici, odvjetnici, pravobranitelji, stručni suradnici za mladež, savjetnici, socijalni radnici, socijalni pedagozi, stručnjaci za djecu i mlade i predstavnici vladinih i nevladinih organizacija.