Kampanja ‘Zarazi se aktivizmom’

Organizator: Mreža mladih Hrvatske

Sažetak:

‘Zarazi se aktivizmom – kampanja Mreže mladih Hrvatske za borbu protiv ovisnosti, beznađa, dosade i besciljnosti

– Može li mlada osoba u Hrvatskoj danas utjecati na promjene u svoj zajednici?

– Zašto se mladi danas, u ranijoj dobi nego ikad prije odaju štetnim utjecajima različitih vrsta legalnih i ilegalnih droga?

– Koliko je država efikasna u zaštititi mladih od tih utjecaja?

– Trebaju li mladi baš uvijek zaštitu ili i oni mogu biti katkad i ključni dio slagalice koji može doprinijeti rješavanju nekih od ključnih društvenih problema pa tako i ovisnosti?

– Ima li sektor mladih neku svoju specifičnu ulogu i da li se i na koji način može postići sinergija između programa javnih vlasti i programa koje provode organizacije mladih (kako u području borbe protiv ovisnosti, tako i vezano za brojna druga društveno relevantna pitanja)?

Odgovore na ta i brojna druga pitanja pokušali su pronaći putem kampanje pod nazivom „Zarazi se aktivizmom!“ koju je financijski podržao Ured za ljudska prava Vlade RH i Gradski ured za zdravstvo, rad, socijalnu zaštitu i branitelje.

Na sljedećem linku možete pročitati dokument i pogledati kratki nisko-budžetni film: http://mmh.hr/index.php?page=article&cat_id=22&id=790

Više informacija potražite : www.mmh.hr