Katalog programa neformalnog obrazovanja

Katalog programa neformalnog obrazovanja na jednom mjestu daje pregled radionica, seminara, treninga i drugih obrazovnih programa koje provede organizacije civilnoga društva u Hrvatskoj.

Katalog je nastao u okviru projekta “Novo doba ljudskih prava i demokracija u školama” koji je imao za cilj doprinijeti uvođenju i punoj integraciji Građanskog odgoja i obrazovanja u škole kroz suradnju organizacija civilnoga društva i javnih institucija.

Njegova vrijednost se ogleda u poticanju suradnje između škola i udruga u lokalnim zajednicama kroz integraciju programa neformalnog obrazovanja u nastavu Građanskog odgoja i obrazovanja.

Osim toga, obrazovni programi koji su predstavljeni u katalogu mogu biti važan alat za stručno usavršavanje učitelja/ica, nastavnika/ica i drugog školskog osoblja za provedbu Građanskog odgoja i obrazovanja.

Više o samom katalogu možete vidjeti ovdje.