KLOOZ

Novootvoreni klub mladih KLOOZ je službeno započeo sa svojim programom u prostorijama udruge CINAZ u Providurovoj palači 5.11. KLOOZ je projekt Udruge CINAZ kojeg je odobrilo Ministarstvo socijalne politike i mladih RH. Cilj kluba mladih KLOOZ je poticanje aktivnog provođenja slobodnog vremena mladih, kreativnog stvaralaštva mladih, aktivnog sudjelovanje mladih u lokalnoj zajednici te informiranje, savjetovanje i educiranje mladih.

FILMSKE RADIONICE

Prve filmske radionice pod imenom ‘THE FILM ITSELF’ koje vodi Erik Lončar su krenule 7.11. sa maksimalnim brojem polaznika i održavati će se srijedom i petkom od 19h u iduća tri mjeseca. Za vrijeme održavanja radionica, prostorija kluba mladih će biti zauzeta za druge aktivnosti i usluge koje pružamo.

Dijelić atmosfere: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=227052254092299&set=a.227052197425638.55936.207554229375435&type=3&theater

INFO TOČKA

Udruga CINAZ je u utorak 13.11. od 10h do 14h predstavila prvu Info točku za mlade u Zadru na Narodnom trgu koja će djelovati u sklopu kluba mladih KLOOZ. Formiranje Info točke je u sklopu velikog nacionalnog projekta „Empowerment toward equal opportunities“ kojeg provodi Info zona iz Splita u partnerstvu s udrugom Cinaz iz Zadra, Argonautom iz Murtera i udrugom Zvono iz Belišća, a koji je dio većeg europskog projekta „Grassroots Europe-for local wellbeing“ kojeg financira Open Society Institute iz Budimpešte, i u njemu sudjeluje 14 udruga s područja Slavonije i Dalmacije koje se žele baviti kvalitetnim informiranjem mladih. Cilj projekta je uvođenje i osnaživanje organizacija mladih/za mlade u proces organiziranog informiranja i savjetovanja mladih.

Udruga CINAZ putem INFO TOČKE ZA MLADE želi omogućiti mladima u Zadru da budu informirani o mogućnostima vezanim za njihovo obrazovanje, cjeloživotno učenje, stipendije, putovanja, zaposlenja, volontiranja i sl. Kao takve INFO TOČKE zamišljene su kao mjesto širenja svih važnih informacija za mlade.

U KLOOZ-u će biti ažurirana oglasna ploča  kao i ona u DHM-u, te će biti predstavljeni različiti edukativni materijali i brošure iz svih područja interesa mladih iz Nacionalnog programa za mlade od 2009.-2013.godine.

Nakon predstavljanja, posjetili su nas partneri iz Regionalnog Info centra za mlade-Info Zona, s kojima smo održali okrugli stol na temu: ‘Važnost organiziranog informiranja mladih u Zadru’.

Galerija : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=227052254092299&set=a.227052197425638.55936.207554229375435&type=3&theater

EDUKACIJA ZA VOLONTERE

U ponedjeljak, 12.11. u 19h, u klubu mladih je održana prva edukacija za naše postojeće volontere, koju je vodio student i volonter sa dugogodišnjim iskustvom i najbolji volonter Hrvatske 2009. Ivo Štrkljević, i Morana Rogić, voditeljica kluba i koordinatorica CINAZ-a.  Kroz volonterstvo, klub mladih namjerava ostvariti jedan od svojih ciljeva a to je poticanje aktivnog sudjelovanje mladih u lokalnoj zajednici.

MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI

Započeo je Mjesec borbe protiv ovisnosti koji traje od 15.studenog do 15.prosinca i kojeg će udruga CINAZ obilježiti kroz različite aktivnosti u klubu mladih KLOOZ: okrugli stol na temu prevencije suvremenih ovisnosti , projekcije dokumentarnih filmova na temu ovisnosti (u produkciji Lumiere media), i radionice osposobljavanja za volontere za rad s učenicima 6.razreda na prevenciji ovisnosti.

POZIV ZA VOLONTERE

Pozivaju se svi mladi u dobi od 15 do 30 godina da se prijave na radionice osposobljavanja volontera za rad s učenicima 6.razreda osnovnih škola na prevenciji ovisnosti. Osim upoznavanja sa osnovama volonterstva, volonteri će naučiti kako na jedan neformalan, pristupačan i zanimljiv način  način djeci prezentirati suvremene ovisnosti i njihove posljedice. Možete se prijaviti do 28.11. putem e-maila: kloozerzd@gmail.com.

Početak radionica je planiran 29.11. i traju do 15.11., a uključuju sveukupno 5 sati radionica. Broj polaznika je ograničen.

Voditelji: Ivo štrkljević, Valentina Grbić, Morana Rogić i prof.dr.sc. Zlatko Miliša.

Ovaj tjedan u KLOOZ-u vas očekuje:

KNJIŽEVNA VEČER

U utorak, 20.11. s početkom u 19h, u KLOOZ-u će se održati književna večer s zadarskom pjesnikinjom Nikolinom Dolfić. Nikolina poeziju piše dugi niz godina, te je imala nekoliko samostalnih pjesničkih večeri, a kao članica književne udruge „ZaPis“ sudjeluje jednom mjesečno na književnim večerima u Zadru i izvan njega. Nekoliko pjesama izašle su joj u časopisu „Zarez“. Uskoro bi na svjetlo dana trebala izaći zbirka kratkih priča književne udruge „ZaPis“ za koju je napisala priču i prvi put se okušala u pisanju proze. Želimir Periš, član književne udruge ZaPis“, opisao je njenu poeziju kao – postmodernu retro pop art poeziju. Radi kao knjižničarka u Osnovnoj školi Vladimir Nazor, Neviđane (otok Pašman). Članica je Zadarskog plesnog ansambla u sklopu kojeg vodi plesne treninge.

PROJEKCIJA KRATKOMETRAŽNIH FILMOVA

Povodom Mjeseca borbe protiv ovisnosti u četvrtak, 22.11., u 19h prikazat ćemo dva kratkometražna filma kreativnog studia Lumiere media:

‘Login your life’, Lumiere media Zadar, 2011

Film se bavi problamatikom suvremenih ovisnosti ; ovisnosti o Facebook-u.

(scenarij: Mate Predovan, kamera: Duje Miliša, Angelo Virag, grafička obrada: Mate Predovan, montaža: Duje Miliša)

‘Carpe vita’ , Lumiere media Zadar, 2010

Film je prikazan na 3. Four River Film festivalu u Karlovcu 2010.  Tematika  filma je život jedne djevojke tijekom i nakon ovisnosti o heroinu.