Lutka i lutkarstvo

Mjesto: prostor Udruge “Igra”, Sv. Duh 55
Vrijeme: 10-14h
Organizator: Udruga “Igra”
Predavač: Magda Sinković, studentica razredne nastave i članica Ateliera Kruna Tarle ZKL-a

Sažetak: Iako se lutkarstvo smatra umjetnošću koja je isključivo namijenjena djeci, ono u sebi krije i pozornicu za odrasle, točnije za sve one koji se uz igru osjećaju baš poput djeteta. Lutka – postaje živo biće jedino onda kada sam animator u to i povjeruje. Animator lutku oživljuje, te ona odjednom pred publikom može letjeti, može se smijati, može plakati, biti potištena, sretna; jednom riječju- lutka živi! Sudionici radionice uz vodstvo voditelja istraživat će svoje kreativne sposobnosti; od izrade lutaka, do improvizacije iza paravana. Uz malo maštovitosti i dobrog raspoloženja nastat će čitav svijet malih, šarenih ljudi koji će u svojoj igri imati toliko toga za reći. Mole se sudionici da ponesu: višak vune, poneki gumbić, tkaninu (veličine barem 15*15 cm), dobru volju, maštu i puno smijeha !

Cijena: 200 kn + 5 kn (za materijale koje će osigurati voditeljica)

1. kategorija: za članove – sve su edukacije besplatne;
2. kategorija: izvoditelji aktivnosti (volonteri, individualni i grupni voditelji, supervizori, edukatori..) – 50% popusta (105 kn)
3. kategorija: osobe koje su prije bile izvoditelji aktivnosti ali trenutno ne sudjeluju u radu Udruge – 20% popusta (165kn)
4. kategorija: osobe koje nisu nikada bile uključene u rad udruge „Igra“ – nemaju popust.

Način prijave:
Pošaljite prijavnicu na e-mail adresu edukacije@udrugaigra.hr ili putem fax-a: 01/3704-537 najkasnije do 31.ožujka 2011.
Podaci iz prijavnice:
Tema edukacije:
Ime i prezime:
Mobitel:
Članstvo u Udruzi Igra: (upišite da ili ne)
Da li trenutno radite/volontirate na nekom od programa udruge? Kojem?
Da li ste radili/volontirali na nakeom od programa Udruge? Kojem?
Ukoliko ne radite na programima Udruge Igra, gdje radite?:
Fakultet/godina studija/zanimanje:
Da li ste već prisustvovali na nekoj od edukacija o ovoj temi?

Ukoliko ne bude ispunjena kvota sudionika za edukaciju, termin edukacije bit će pomaknut.