Marina Brkić izabrana za predsjednicu Koordinacije udruga za djecu

Na sjednici Skupštine Koordinacije udruga za djecu održanoj 27. travnja, predstavnica Foruma za slobodu odgoja u toj mrežnoj organizaciji izabrana je za novu predsjednicu te će ovu funkciju obavljati iduće dvije godine.Koordinacije udruga za djecu mrežna je organizacija koja okuplja udruge koje se bave djecom te poštivanjem, zaštitom i promocijom prava djece te se kroz svoje aktivnosti zalažu za njihov bolji položaj u Hrvatskoj. Forum je član Koordinacije od njezinih samih početaka.

Dosadašnji angažman Foruma u Koordinaciji bio je aktivan posebno u protekle tri godine na izradi alternativnog izvješća o poštivanju prava djece koje je Koordinacija podnosila Odboru za ljuska prava Ujedinjenih naroda. Marina Brkić doprinosila je aktivnostima Koordinacije kroz članstvo u Upravnom odboru Koordinacije protekle dvije godine, a sada ga nastavlja na mjestu predsjednice što je potvrda i Forumovog velikog doprinosa u zalaganju za bolji položaj djece u Hrvatskoj.

tekst preuzet sa FSO