Nacionalni sastanak mladih i osoba odgovornih za politiku prema mladima. Informacija – motivacija –akcija

Grad Zagreb aplicirao je 01. lipnja 2011. godine projektom Nacionalnog sastanka mladih i osoba odgovornih za politiku prema mladima pod nazivom Informacija – motivacija  – akcija  (u daljnjem tekstu: Sastanak) na natječaj za program Europske unije Mladi na djelu te mu je odobrena financijska podrška za provedbu ovog projekta. Program Mladi na djelu jedan je od programa Europske komisije namijenjen promicanju aktivnog građanstva mladih, posebice njihovog europskog građanstva, razvijanju solidarnosti i promicanju tolerancije među mladima, kao i razvijanju kvalitetnih sustava potpore aktivnostima mladih i mogućnostima organizacija civilnog društva na polju mladih.

Sastanak će se održati od 09. do 11. studenog 2011. godine na Sljemenu, a njegov će temeljni cilj biti razvoj dijaloga i aktivne suradnje između mladih i osoba odgovornih za politiku prema mladima u Gradu Zagrebu sa svrhom poticanja mladih na aktivno sudjelovanje u životu lokalne zajednice. Grad Zagreb organizirat će smještaj, prehranu i prijevoz na Sljeme za sve sudionike sastanka.

Planirano je da sudionici ovoga Sastanka, njih ukupno 42, budu mladi ljudi različitog profila te predstavnici gradskih upravnih tijela i središnjih tijela državne uprave koji neposredno, na lokalnoj ili nacionalnoj razini, svojim odlukama ili radom na provedbi istih, sudjeluju u oblikovanju života mladih u ovome gradu ili zemlji. Sastankom i neposrednom interakcijom sudionika nastojat će se mladima pružiti mogućnost da neposredno progovore o svojim problemima, potrebama i željama te da kroz dijalog s osobama odgovornima za politiku prema mladima zajedno pronađu odgovore i definiraju mogućnosti oblikovanja svojih zahtjeva u konkretne mjere buduće politike za mlade u Gradu Zagrebu. Stručnjaci i donositelji odluka na ovaj će način također moći bolje osvijestiti i razumjeti potrebe mladih ljudi u svojoj zajednici. Rezultati sastanka iskoristit će se za oblikovanje budućeg Programa za mlade u Gradu Zagrebu, koji je već u izradi, te za jačanje ponude Info-centra za mlade Zagreb kroz programsko umrežavanje i bolju distribuciju informacija iz javnog i civilnog sektora na jednom mjestu.

Ovaj će se sastanak temeljiti na neformalnim metodama rada i od svih će se sudionika očekivati aktivno sudjelovanje u provedbenim aktivnostima. Troškove sudjelovanja u ovome programu za sudionike sastanka (prijevoz, smještaj, prehrana, programski materijali) pokrit će Gradski ured za obrazovanje, kulturu i šport Grada Zagreba u okviru programa Mladi na djelu.

Ovim putem pozivamo sve mlade ljude Grada Zagreba koji bi željeli dati svoj doprinos kreiranju buduće politike za mlade te pružiti podršku osobama odgovornim za politiku prema mladima da bolje razumiju potrebe i želje mladih ljudi u ovome Gradu da se prijave za sudjelovanje na ovom sastanku.

Kako se prijaviti?

Ispunjeni prijavni obrazac, koji dostavljamo u privitku, pošaljite do 26. rujna 2011. godine na e-mail adresu: iva.milardovic-stimac@zagreb.hr ili vanda.bazmenjak@zagreb.hr. Za moguće nejasnoće ili upite obratite nam se na br. telefona 01 / 6100 475.

prijavni obrazac – mladi

Postupak odabira

Projektni tim odabrat će, na temelju pristiglih prijava, 32 mlade osobe i 10 osoba odgovornih za politiku prema mladima za sudjelovanje u ovome sastanku. Prilikom odabira vodit će se računa o tome da na sastanku sudjeluju mladi ljudi različitog profila (dobi, spola, socijalnog i obrazovnog statusa i sl.) koji su motivirani za aktivno uključivanje u život društvene zajednice i  oblikovanje buduće politike za mlade na prostoru Grada Zagreba.