Specifičnosti rada sa djecom koja iskazuju PUP

Tko: Edukacijski program „Važno je znati“, udruga “Igra”, predavač Sunčana Kusturin

Što: Specifičnosti rada sa djecom koja iskazuju PUP, iskustvena radionica

Gdje: udruga Igra, Sveti Duh 55, Zagreb

Kada: 3. Prosinca 2011, 10:00-18:00h

Sadržaj: Problem poremećaj u ponašanju  djece i mladih postaje sve vidljiviji u društvu i jača se volja društva za njegovo rješavanje.  Svrha ove radionice je pružiti vam potrebnu dodatnu pomoć i podršku u ovom području.

Ponuditi ćemo vam osnovni teorijski okvir povezan sa praksom i mogućnostima njegove implementacije u svakodnevni rad sa djecom i mladima.

Stavit ćemo naglasak na:

–          pojmovno određenje, uzroke i posljedice PUP-a

–          specifičnosti grupnog i individualnog rada sa djecom koja iskazuju PUP

–          rad sa njihovim roditeljima

Osvrnut ćemo se na važnost socijalnog okruženja kao preventivnog faktora.

Edukacija je temeljena na principima neformalnog obrazovanja uz visok stupanj aktivnosti sudionika.

Prijavnicu možete pronaći ovdje te je popunjenu poslati na mail udruga.igra@udrugaigra.hr

Sunčana  Kusturin diplomirala je na Studijskom centru socijalnog rada pri Pravnom fakultetu u  Zagrebu 2002.g,a 2010.g. je završila i postdiplomski specijalistički studij iz supervizije psiho-socijalnog rada. Uz spomenuto formalno obrazovanje završila je i TALE (treneri za aktivno učenje u europi) -dvogodišnji trening za trenere na evropskoj razini u organizaciji Vijeća Europe, Europske komisije, Europskog foruma mladih i Partnerstva za mlade.

Posljednjih 12 godina radila je na mnogobrojnim programima prevencije poremećaja u ponašanju u sklopu udruge Suncokret i Igra.

Autorica je i voditeljica  programa „Kontakt“-programa unapređenja životnih vještina djece i mladih u institucionalnom tretmanu u udruzi Igra.

Program je financijski podržan od strane Ministarstva obitelji,branitelja i međugeneracijske solidarnosti.