Tematska osposobljavanja – Mladi na djelu

Tko: Agencija za mobilnost i programe EU

Što: Treninzi za mlade, volontere, izvoditelje aktivnosti i sve koji rade s mladima.

Sadržaj: Agencija za mobilnost i programe EU je tijekom studenog pripremila za Vas niz tematskih osposobljavanja vezanih za program Mladi na djelu te vas ovom prilikom pozivamo da se prijavite na:
“Iskoristi rezultate svog projekta!” – osposobljavanje na temu širenja i iskorištavanja rezultata

• Donja Stubica, Terme Jezerčica, 2.-4. studenog 2011.
  • osposobljavanje je namijenjeno predstavnicima organizacija koje su upoznate s osnovama programa Mladi na djelu i planiraju prijaviti projekt
  • ciljevi osposobljavanja su: osvještavanje o važnosti širenja i iskorištavanja rezultata projekta; osmišljavanje i razmjena ideja za povećanje učinka projekta kao dijela stvaranja strategije za vlastite organizacije/projekte; razlikovanje vidljivosti projekta i širenja i iskorištavanja rezultata kao različitih faza tijekom provedbe projekta; razvoj vještina i stavova za potrebe povećanja učinka projekta
  • rok za prijave: 23. listopada 2011.

Mogu li i ja biti mentor?” – osposobljavanje za mentore u inicijativama mladih i za one koji to žele postati

• okolica Zagreba, 16.-18. studenog 2011.
  • osposobljavanje je namijenjeno korisnicima programa Mladi na djelu, prvenstveno mentorima/predstavnicima/sudionicima inicijativa mladih koji su prijavili projekte AMPEU u 2010. i 2011. godini (ili planiraju prijaviti projekte inicijative mladih/žele biti mentori u inicijativama mladih)
  • ciljevi osposobljavanja su povećanje razumijevanja uloge mentora u inicijativama mladih; rad na unapređenju znanja, vještina i stavova potrebnih u mentorstvu; razumijevanje važnosti procesa pružanja mentorske podrške prilikom osiguranja aktivnog sudjelovanja mladih
  • rok za prijave: 6. studenog 2011.

“Uključi se!” – aktivno sudjelovanje mladih i program Mladi na djelu

• Slavonija, 23.-25. studenog 2011.
  • osposobljavanje je namijenjeno osobama aktivnim u radu s mladima na području sudjelovanja mladih i predstavnicima savjeta mladih
  • cilj osposobljavanja je pojasniti pojam aktivnog sudjelovanja mladih, upoznati sudionike s trenutnim europskim strategijama vezanim za mlade te mogućnostima koje program Mladi na djelu nudi za aktivno sudjelovanje mladih na svim razinama, pogotovo kroz podakcije 1.3 i 5.1.
  • rok za prijave: 13. studenog 2011.

Troškove smještaja i prehrane snosi Agencija za mobilnost i programe EU u cijelosti. Troškovi puta će biti refundirani djelomično, zavisno od udaljenosti mjesta boravišta do mjesta održavanja osposobljavanja (više informacija o refundaciji putnih troškova će biti pruženo nakon zatvaranja prijava).

Više informacija o svakom osposobljavanju bit će dostupno na http://www.mobilnost.hr/nio.php?o=149

Prijaviti se možete putem elektronskog obrasca  http://www.mobilnost.hr/nio.php?o=149  do roka za prijavu.

Ukoliko ste zainteresirani, a imate pitanja ili trebate pomoć pri prijavi možete se obratiti Marini na e-mail adresu: edukacije@udrugaigra.hr

Također vas molimo ako idete na neki od programa kao predstavnik Udruge Igra da obavezno kontaktirate Marinu radi evidencije i dogovora o materijalima koje možete tamo ponijeti u svrhu predstavljanja Udruge i njezinih aktivnosti, ali također i materijala koje možete donijeti, a koji su korisni Udruzi, kao i svim našim volonterima i suradnicima.