siječanj 23, 2025

Znate li da mladi s iskustvom života u ustanovama socijalne skrb često započinju samostalan život izvan ustanove i svega što im je dotada bilo poznato već s 18 godina?

U isto vrijeme, mladi u Hrvatskoj, u prosjeku, napuštaju roditeljski dom s 33,4 godine (Eurostat, 2023).

Što to znači za mlade s iskustvom života u ustanovama socijalne skrbi?

Osamostaljuju se prije nego što mnogi njihovi vršnjaci uopće počinju razmišljati o tome.

Često bez financijske, emocionalne i praktične podrške koja je ključna za samostalan život.

Nisu dovoljno pripremljeni za izazove poput zapošljavanja, vođenja kućanstva ili brige o svome zdravlju.

Što možemo učiniti i što u Igri, surađujući s različitim ustanovama socijalne skrbi, već niz godina nastojimo činiti pročitajte u nastavku:

  • Pružiti im kontinuiranu podršku i nakon izlaska iz sustava praktičnu i emocionalnu.
  • Osigurati siguran prijelaz u odrasli život kroz programe zapošljavanja i različite edukacije.

  • Implementirati jasno definirane smjernice pripreme za izlaz iz skrbi prilagođen potrebama mladih.

  • Raditi na razbijanju stigme i predrasuda te mladima pružiti više mogućnosti u zajednici.

Program “Razvoj i širenje Igrinih socijalnih usluga” provodi se uz financijsku podršku Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike.

Sadržaj objave u isključivoj je odgovornosti Udruge Igra i ni pod kojim uvjetima ne može se smatrati kao odraz stajališta Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike.

Other Articles

  • siječanj 21, 2025
  • prosinac 19, 2024
    Božićno darivanje u Igri!