DRAMSKE IGRE I VJEZBE BR. 1 i BR. 2

Mjesto: Zagreb, Studio Kubus u Kranjčevićevoj 9 (proći kroz Cibonin prolaz, Kranjčevićeva je u produžetku, na broju 9 ući u vezu, proći dvorištem do kraja i popeti se na kat)
Organizator: Studio Kubus
Predavač:
Voditeljica ce biti Ivana Marijancic, free lance dramska pedagoginja. U višegodišnjem je angažmanu u Privatnoj osnovnoj školi “Kreativni razvoj” koja ima dramski odgoj konstanto integriran u školski program. Povremena je suradnica Akademije “Petar Zrinski”, Agencije za odgoj i obrazovanje, te Zagrebačke škole za menadžment. Održala je preko pedeset radionica forum-kazališta (metoda kazališta potlačenih Augusta Boala) za razne udruge, organizacije, grupe i projekte koje su odlučile prorađivati teme i programe kroz dramski pristup. Također je održala preko sedamdeset edukacijskih radionica za odrasle sa svrhom primjene dramskih vježbi u odgojno obrazovnom radu.

Sažetak:

Studio Kubus: Radionica DRAMSKE IGRE I VJEZBE 1. DIO!
subota 22. 1. 2011. od 9:30 do 18 sati

Radionica će biti koncipirana kao intenzivan edukacijski trening sastavljen od niza dramskih vježbi. Vježbe ce biti koncipirane u tri osnovna tipa:

• Vježbe povjerenja,
  • Tijelo kao scenski znak i sredstvo izražavanja,
  • Vježbe podrške i propitivanja stavova.

Sve vježbe su, uz kasniju kreativnu intervenciju u praksi, upotrebljive u nastavi ili u radu sa raznovrsnim grupama, sto je sada zadano i HNOS-om.
Finale radionice bit ce usmjeren na konkretiziranje stečenog iskustva u nastavno odgojnom radu.

Kome je namijenjena: Iako je radionica usmjerena na učenje i nastavu, do sada su je prošli brojni polaznici različitih zanimanja (učiteljice, profesorice, defektolozi, psiholozi, odgajateljice, studentice raznih fakulteta, a bilo je i menadžera i drugih profesija). Namijenjena je svima onima koji rade s djecom, mladima, odraslima, ili žele jednostavno poraditi na osobnom oslobađanju kreativnosti. Pogotovo ju preporučamo onima koji nikada nisu pokusali koristiti kreativne metode u radu, jer je ova radionica dobar početak i uvid u to ili obogaćivanje dosadašnjih spoznaja.

Rok za prijave je ponedjeljak 17. 1. 2011. no prijave ćemo zaključiti i ranije ako se maksimalan broj od 18 polaznika popuni ranije.

Studio Kubus: Radionica DRAMSKE IGRE I VJEZBE 2. DIO!
nedjelja 23. 1. 2011. od 9:30 do 18 sati

Evo i nastavka! Radionica ce biti koncipirana kao intenzivan edukacijski trening sastavljen od niza dramskih vježbi:

• vježbe izražavanja kroz tijelo,
  • pantomima,
  • povjerenje,
  • memoriranje,
  • vježbe za izražavanje stavova,
  • improvizacije

Dakle, uz još novih HNOS-vježbi, dodana je pantomima i improvizacije!
Finale radionice bit ce usmjeren na konkretiziranje stečenog iskustva u nastavnom radu.

Još par detalja o radionicama:
– unutar navedenih termina od osam i pol sati po danu, bit ce par kratkih pauza (ovisno o dinamici grupe) i jedna velika pauza od sat vremena za odmor (koju možete iskoristiti za ručak u obližnjim lokalima)
– u prostoru u kojem ćemo raditi, a koji je uređen za vježbanje, ne ulazi se u cipelama, već se obuća ostavlja ispred ulaza u prostor, a vježbati možete u čarapama ili tankim šlapicama

Uvjeti za prijavljivanje:
Možete se prijaviti na 1. i 2. dio, ali na 2. dio molim da se prijavljuju samo oni koji su već prošli ili koji ce proći 1. dio, jer je 2. dio nastavak.

Cijena: 120 kn, plaćanje je na licu mjesta i dobivate ovjerenu važeću uplatnicu kao potvrdu uplate.

Način prijave: mailom na marijancic@yahoo.com ili ivanamarijancic@vip.hr (odgovaramo Vam mailom na prijavu) ili
– pozivom na 091 5369431 (izdiktirati sve podatke za prijavu) od 10 do 11 sati
PODACI KOJE TREBATE NAVESTI U PRIJAVI SU SLIJEDECI:
– ime i prezime, godina rođenja
– zanimanje, radno mjesto, institucija, organizacija, (studenti – koji fakultet?)
– motivacija (razlozi za prijavljivanje na ovu radionicu)
– broj mobitela i e-mail adresa
– napomenite za koju radionicu i kojeg datuma (zbog toga sto ima vise događanja u Studiju Kubus)

Shodno ponašanju ljudi prilikom prijavljivanja, tijekom godina postepeno su nastale i ove NAPOMENE koje molimo da pročitate i poštujete:

Molimo Vas da se prijavite SAMO AKO STE ZAISTA SIGURNI da čete doći na radionicu, jer otkazivanje jako remeti organizacijsku pripremu radionice. Dakle, nemojte se prijavljivati ako niste sigurni u svoje planove i obveze tog datuma.

Pažnja!!! Cesto dobivamo nepotpune prijave. Smatramo da ne tražimo puno podataka za prijavu niti da su oni komplicirani, stoga napominjemo – prijavite se sa SVIM TRAZENIM PODACIMA.

Bilo bi dobro da svaki polaznik prijavljuje sam sebe, no ako već prijavljujete nekog drugog za radionicu (cesto to cine pedagozi škola, vrtića ili voditelji udruga) MOLIMO VAS DA ZA SVAKOG POLAZNIKA NAVEDETE SVE POTREBNE PODATKE, i također molimo da kod prijavljivanja nekog drugog ne navodite svoje podatke, već tražene podatke POLAZNIKA.

Više informacija potražite na: http://www.studiokubus.hr/index.php?sajt=drama