Interdisciplinarni znanstveno-stručni skup “Zaštita prava na zdravlje djece i mladih u alternativnoj skrbi”  održat će se 20.11.2015. u 10:00 sati na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci, Dvorana 1.
Skup se održava povodom Međunarodnog dana djeteta pod pokroviteljstvom Ureda pravobraniteljice za djecu RH u suorganizaciji Katedre za društvene i humanističke znanosti u medicini i Katedre za socijalnu medicinu i epidemiologiju Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Katedre za javno zdravstvo i Studentskog zbora Fakulteta zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci te Udruge Igra – za pružanje rehabilitacijsko-edukacijske i psiho-socijalno-pedagoške pomoći.
Cilj skupa je okupiti na jednom mjestu znanstvenike i stručnjake različitih disciplina koji se bave zaštitom djece u skrbi ili s njima neposredno rade kako bi razmijenili znanja i iskustva te razvili smjernice za poboljšanje stanja prava na zdravlje najugroženije skupine djece.
Sve zainteresirani pasivni sudionici trebaju se prijaviti najkasnije do 16.11.2015. na e-mail kruno.topolski@gmail.com radi organizacije sjedećih mjesta i ručka.

U privitku možete pronaći detaljan program skupa i upute do Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci.
program skupa
Upute do Medicinskog fakulteta