Interdisciplinarni znanstveno-stručni skup „Zaštita prava na zdravlje djece i mladih u alternativnoj skrbi“

Katedra za društvene i humanističke znanosti u medicini i Katedra za socijalnu medicinu i epidemiologiju Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Katedra za javno zdravstvo Fakulteta zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci, Studentski zbor Fakulteta zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci i Udruga „Igra“ – udruga za pružanje rehabilitacijsko-edukacijske i psiho-socijalno-pedagoške pomoći ove godine organiziraju Tradicionalni Aktualni trenutak hrvatskog zdravstva VI u sklopu kojeg se ove godine održava interdisciplinarni znanstveno-stručni skup „Zaštita prava na zdravlje djece i mladih u alternativnoj skrbi“.  Skup se održava pod pokroviteljstvom Ureda pravobraniteljice za djecu RH povodom Međunarodnog dana djeteta.

Skup će se održati 20.11.2015.  (petak) na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci s početkom u 10 sati.

Pozivamo Vas da se prijavite za aktivno sudjelovanje koje doprinosi sljedećim (ili sličnim) temama:

-Reforma sustava socijalne skrbi i utjecaj na zdravlje djece i mladih u alternativnoj skrbi

-Interdisciplinarna suradnja u unapređenju zdravlja djece i mladih u alternativnoj skrbi – primjeri dobre prakse

-Rizični faktori za zdravlje djece i mladih u alternativnoj skrbi

-Zaštita mentalnog, fizičkog i seksualnog zdravlja djece i mladih u alternativnoj skrbi

-Neformalna socijalna podrška za djecu i mlade u alternativnoj skrbi

-Medijska povreda prava djece i mladih u alternativnoj skrbi i smjernice za izvještavanje

-Posttretmanska zaštita djece i mladih nakon izlaska iz sustava socijalne skrbi

-Stanje prava na zdravlje iz perspektive djece i mladih u alternativnoj skrbi itd.

Rok za slanje sažetaka je 15.09.2015. Na dnu se nalazi prva obavijest o skupu s preliminarnim programom i obrazac za slanje sažetaka (do 250 riječi na hrvatskom). Sažetke šaljite na e-mail:stjepka.popovic@medri.uniri.hr, a pasivno sudjelovanje možete prijaviti na e-mail kruno.topolski@gmail.com.

Za sve upite slobodno se obratite predsjednici ili dopredsjedniku organizacijskog odbora.

Poziv slobodno proslijedite potencijalno zainteresiranim osobama!

Veselimo se susretu s Vama!

poziv_alternativna skrb

obrazac za prijavu sažetka