Trening: Prijelaz iz edukacije na posao

Datum: 23.9-30.9.2011.
Mjesto: Bečej, Srbija
Organizator: Beogradska Otvorena Škola u partnerstvu sa Udrugom Igra
Predavač: Ms Denise Taylor (http://www.amazingpeople.co.uk/).

Sažetak:
Udruga Igra je partner na internacionalnom treningu “Training course Easy Transit – Education to Work Transitions”. Trening se organizira pod pokroviteljstvom programa Mladi na djelu a održati će se od 23.9-30.9.2011. u Bečeju u Srbiji.
Trening će ugostiti Beogradska otvorena škola odnosno njihov Centar za vođenje karijere i savjetovanje a na njemu će sudjelovati 24 sudionika i 5 stručnjaka iz Srbije, Bosne, Bugarske, Hrvatske, Makedonije, Italije, Španjolske i Turske.

Osnovni cilj treninga je: “Doprinijeti razvoju kvalitete sustavu podrške mladima kroz povećanje kapaciteta organizacija mladih i njihovih djelatnika za pružanje informacija o karijeri i stručno vođenje kako bi se spriječila nezaposlenost mladih.”.

Specifični ciljevi su:
–    podignuti stupanj znanja o tranziciji, nezaposlenosti, ranom napuštanju škole
–    ojačat kapacitete ljudi koji rade sa mladima za pružanje podrške mladima u procesu tranzicije iz škole do radnog mjesta
–    ojačati zapošljivost mladih ljudi
–    ojačati vještine vođenja u procesu kreiranja karijere
–    dobiti kompetencije za suočavanje sa nezaposlenošću mladih, ranom napuštanju škole, siromaštvu i marginalizaciji
–    doprinijeti kulturnoj raznovrsnost i internacionalnom razumijevanju na svakodnevnoj razini
–    doprinijeti razvoju i promociji programa Mladi na djelu
–    podijeliti dobre prakse na području evrope
–    unaprijediti suradnju među organizacijama iz sjeveroistočne Europe i evropske unije

Tijekom 7 dana treninga diskutirati će se o: vođenju karijere i radu sa mladima, edukaciji za zapošljavanja, evropskom tržištu rada, nezaposlenosti mladih, interkulturnom učenju i europskom građanstvu,

Trening će se temeljiti na principima neformalne edukaciju uz primjenu diskusija, rada u malim grupama, igranje uloga, simulacija, prezentacija i sl.

Uvjeti za prijavljivanje:
Kriteriji koje trebaju zadovoljavati su:
•             uzrasta između 18 i 30 godina (ali su rekli da prihvaćaju i do 35 jer su u nekim  partnerskim organizacijama ljudi koji rade sa mladima tog uzrasta)
•             sa solidnim znanjem engleskog, dovoljnim da prate trening
•             da imaju neko prethodno iskustvo u radu sa mladima
•             da su motivirani za učešće i da planiraju primijeniti stečena znanja o planiranju karijere i aktivnom traženju posla u radu sa drugim mladim ljudima

Cijena: Trening je besplatan a sudionici samo snose 30% troškova puta.
Način prijave: Javiti se do 25.8. na e-mail: kontakt@udrugaigra.hr radi dobivanja informacija o procesu prijave.