Tribina i predavanje za roditelje, stručnjake i sve zainteresitrane građane

Familylab i ove godine aktivno sudjeluje u 5. Tjednu psihologije Hrvatskog psihološkog društvaSvojim sudjelovanjem želie doprinijeti podizanju svijesti o važnosti preventivnih i edukativnih aktivnosti u zajednici te podržati i inspirirati pojedince, obitelji i stručnjake u osnaživanju i razvoju kvalitete obiteljskog života.

Pozivamo Vas na sudjelovanje u aktivnostima koje provode zajedno s Centrom za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica te Udrugom  Sve za nju – Udrugom žena oboljelih i liječenih od raka dojke, njihovih obitelji i prijatelja.

Tko: Familylab & Centar za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica

Što: Tribina: Molim te nemoj plakati & Pusti, ja ću! – 20.2.2012., ponedjeljak , 18.00 – 20.00h

Pozivamo roditelje i stručnjake koji rade s djecom, roditeljima i obiteljima kao i sve zainteresirane građane na tribinu na kojoj ćemo se baviti pitanjem pretjeranog zaštićivanja djece od  životnih iskustava. Kao suprotnost nebrizi i zanemarivanju, odrasli ponekad odlaze u krajnost pretjerane brige i zaštite, onemogućujući djetetu da uči kako brinuti o sebi, ali i da iskusi i kroz odrastanje doživi cijeli spektar emocija – ne samo sreću i zadovoljstvo, nego frustraciju, tugu i bijes kao posljedice gubitaka, odbijanja ili neuspjeha. O tome kako to rade roditelji, ali i stručnjaci, te kako im u tome pomažu mediji – ali i kako možemo drugačije, govorit će gosti tribine:
Gordana Novković Poje, psihologinja, OŠ E. Kvaternika, Velika Gorica

Alma Čakmazović, stručnjak za socijalni marketing, Najlon
Sanda Puljiz, psihologinja, Centar za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica
Dušanka Kosanović, psihologinja, Familylab

Mjesto održavanja: Centar za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica, Kurilovečka 48.

Prijave: info@familylab.hr – Ime i prezime, za tribinu_VelikaGorica ili na tel. 01/6231 734.
Ulaz je besplatan.

Tko: Familylab & Sve za nju

Što: Predavanje: Nakon dijagnoze naš život se promijenio – 21.2.2012., utorak, 19.00 – 20.00h

Predavanje je namijenjeno svim građanima zainteresiranima za temu kako se obitelji nose s reakcijama i promjenama nakon što saznaju da je odrasli član obitelji obolio od karcinoma, te kako bolest može utjecati na obiteljske odnose, s osvrtom na reakcije djece i adolescenata. Svrha predavanja je pružiti podršku svim članovima obiteljima, kao i prijateljima obitelji u situacijama u kojima može biti teško komunicirati s osobama do kojih nam je stalo.

Voditeljica: Dušanka Kosanović, psihologinja

Mjesto održavanja: Udruga „Sve za nju“, Kneza Mislava 10, Zagreb