ADEPTO – centar za osnaživanje djece, obitelji i društva organizira radionice i grupe

*** Nova psihodramska grupa – prijave u tijeku!

Psihodramska grupa je aktivni oblik psihoterapije koja se koristi u radu s grupama, ali i individualno. Za razliku od konvencionalne psihoterapije, umjesto da pasivno sjedimo i pričamo o problemima, u psihodrami smo potaknuti aktivno istražiti naša pitanja i teme kroz razne psihodramske kreativne tehnike. Na taj način aktiviramo naše cjelokupno biće na fizičkoj, emocionalnoj, mentalnoj i duhovnoj razini, oslobađajući i razvijajući zamrznute nesvjesne potencijale u potrazi za potpunijim i boljim odgovorima na životne izazove i probleme.

Dinamika procesa objedinjuje imaginaciju, akciju te filozofski pogled koji potpomaže našoj sposobnosti da ostvarimo promjene, osiguramo sigurnost i povjerenje te stimuliramo kreativnu energiju koja često dovodi do izuzetnih promjena. Uvidi dobiveni u psihodramskom iskustvu mogu biti toliko neposredni, živi i intenzivni da stvaraju trajan pozitivan učinak.

Kao psihoterapijska i edukativna metoda, psihodramska grupa je prikladna za sve, bez obzira na dob, spol, zanimanje ili psihoterapijsko iskustvo. Više o istome možete preuzeti ovdje.

*** Dječja psihodrama

ADEPTO  – centar za osnaživanje djece, obitelji i društva organizira radionice iz dječje psihodrame. Dječja psihodrama je grupna psihoterapijska metoda u kojoj se 4-8 djece približno istog uzrasta zajedno igra s dvije odrasle osobe koji su educirani voditelji dječje psihodrame. Susreti se najčešće organiziraju jednom tjedno u trajanju od 50 – 70 minuta s ciljem rješavanja problema u ponašanju djece.

Čemu služi dječja psihodrama ?

• Djeca uživaju u igri,
  • simbolično izražavanje tijekom igre djeci daje slobodu da bez prinude, za njih razumljiv način, formuliraju osobne teškoće, odnosno da tijekom igre „isprobaju“ nova rješenja,
  • spontana angažiranost, preko direktnog sudjelovanja u igri ili iz uloge promatrača, djeci pruža posebno zadovljstvo, radost– katarzu.
  • Dječja grupa, zajednički doživljaji tijekom igre često nadoknađuju ili dopunjavaju lošu ili pogrešnu socijalizaciju.

Sudionici osmišljavaju priče koje potom zajedno igraju. Tijekom stvaranja priče  svi sudionici postaju dio stvaralačkog procesa. Spontana igra oslobađa dječju kreativnost, dovodi do intenzivnih osjećaja zadovoljstva te pozitivno utiče na razvoj ličnosti. Dobrovoljno učestvovanje jača motivacijsku osnovu, opuštena atmosfera aktivira i pospješuje kreativne moći samoostvarenja i sposobnost samoozdravljenja. Više možete pročitati ovdje.

*** Play terapija

ADEPTO  – centar za osnaživanje djece, obitelji i društva organizira radionice Play terapije po metodi Test svijeta za djecu, mlade i odrasle.

Igra svijeta je ekspresivna terapija igrom koja se koristi u radu s djecom, odraslima, obiteljima, parovima i grupama.

Što je play terapija – test svijeta?

·         Simbolička igra koja omogućuje individualizaciju

·         Oslobađa kreativnost i spontanost, unutarnje osjećajem percepcije i sjećanja; konkretizirajući ih i dovodeći u vanjski svijet

·         Omogućava regresiju i lakšu dostupnost zaboravljenih sjećanja, misli i osjećaja kako bi došlo do integracije i iscjeljenja

·         Stvara most između nesvjesnog i svjesnog, unutarnjeg i vanjskog svijeta, mentalnog, duhovnog i fizičkog, neverbalnog i verbalnog

·         Poziv na spontanu igru bez pravila i bez kazne

·         Umanjuje obrane i otpore jer nije prijeteća

·         Opunomoćuje klijenta za prijelaz iz uloge žrtve u ulogu kreatora i nositelja vlastitog ozdravljenja

·         Siguran ulazak u arhetipsko, mitsko i transpersonalno područje psihe

·         Aktivacija prirodne, samoiscjeljujuće funkcije

·         Metoda pomoću koje djeca i odrasli s problemima u verbalizaciji mogu pronaći izraz i integraciju

Igra svijeta iscijeljuje rane koje koče prirodni razvoj. Omogućuje pozitivnu aktivaciju Selfa te izgrađuje stabilni ego koji se može nosititi jednako prema vanjskom svijetu i unutarnjim duhovnim svjetovima. Suradnja svjesnog i nesvjesnog tijekom procesa izgradnje vodi većoj integraciji i moći unutar individue. Više pročitajte ovdje.