PJR Akademija

Otvoren je poziv za prijave na još jednu grupu već 4 puta već održanog stručnog programa PJR Akademije o provedbi EU projekata koji je skrojen kao rezultat 7 godina rada u provedbi i iskustvu s nekoliko stotina EU projekata.

Osnovni cilj Akademije je osposobiti se za uspješnog voditelja projekta koji će znati maksimalno i bez pogrešaka iskoristiti sredstva i mogućnosti EU projekta. Ovo su neke od metoda rada i primjeri kako to rade na programu:

–          Prethodna priprema – za sve koji se do sada jesu ili nisu susreli s EU projektima, pripremljen je ogledni primjerak EU projekta na hrvatskom jeziku, koji se šalje kao dio pre-readinga i koji je obvezno pročitati prije dolaska na Akademiju.

–          Učenje primjerom – primjer projekta je složen kao odgovor na realni IPA natječaj iz 2011.g. i s ciljem kako bi se pokazalo kako se zapravo interesi u partnerstvu uspješno konsolidiraju između tvrtke, škole i udruge.

–          Simulacije i studije slučaja – ovome oglednom projektu tijekom provedbe (inspirirano istinitim pričama iz provedbe projekata) simuliraju se događaji (primjerice simulacija ocjenjivanja pristiglih ponuda za nabavu usluga) i različiti problemi na koje nailazi (primjerice partner prestane isplaćivati plaće i kako to utječe na projekt).

–          Grupne rasprave – polaznici su raspoređeni u manje timove koji zajedno u sinergiji dolaze do postavljanja određene projektne situacije (primjerice kako u uvijek kompleksnim međupartnerskim odnosima dogovoriti podjelu administrativnih troškova projekta).

–          Debate, pitanja i odgovori – jako je puno vremena predviđeno za pitanja polaznika koja donose sa svojim iskustvom, debate u kojima svaki tim ima suprotstavljenu ulogu iz koje treba razmatrati projektnu situaciju.

–          Alati – kako bi se voditelji projekata osamostalili u svom radu u upravljanju projektima, na Akademiji se pojašnjava i (na CD-u) daju se korisni alati (primjerice excel tablicu detaljnog plana provedbe aktivnosti projekta s outputima i osobama koje su zadužene za pojedini zadatak, ili tablicu izračuna tijeka sredstava koja računa kojom se dolazi do zaključka kad će projekt ostati bez predujma EU sredstava).

–          Follow-up – nakon što završi program Akademije zamišljeno je da svaki polaznik postane članom PJR KLUB-a i da u redovnim druženjima na stručnim izlaganjima i panelima nastavi network s ostalim članovima i korisnicima EU projekata i nastavi produbljivati svoja znanja i mreže.

U prilogu  su: agenda 40-satnog programa, detaljna brošura i prijavni obrazac. Za bilo koja pitanja, slobodno se obratite na info@pjr.hr ili na 091/505-1793.

U ime PJR tima, Ana Fresl